Komputronik SA, polski dostawca sprzętu IT i elektroniki użytkowej, wprowadził do wyłącznej sprzedaży szybki router D-Link DIR-600, który umożliwia bezprzewodową transmisję danych z prędkością do 150 Mb/s.
Urządzenie należy do najnowszej serii Wireless 150 działającej w standardzie 802.11n. Zostało opracowane z myślą o użytkownikach, którym przestały wystarczać parametry standardu 802.11g, ale nie mogą sobie pozwolić na kupno najbardziej wydajnego sprzętu z serii Wireless N. Szybki router D-Link DIR-600 oferowany jest przez salony detaliczne Komputronik oraz internetowy sklep Komputronik.pl w atrakcyjnej cenie 169 zł brutto.

Szybki router D-Link DIR-600 zapewnia bezpieczną transmisję dzięki najnowszym mechanizmom szyfrowania WPA i WPA2. Dodatkową ochronę stanowią podwójne aktywne zapory (SPI i NAT), które zapobiegają potencjalnym atakom. Model DIR-600 dysponuje funkcją Wi-Fi Protected Setup, dzięki czemu konfiguracja oraz aktywacja zabezpieczeń sieci nie jest skomplikowana. Urządzenie wyposażono w kreator instalacji D-Link Click’n Connect, który ułatwia konfigurację z siecią. Z kolei opcja QoS Engine zapewnia nadawanie priorytetów transmitowanym pakietom wideo i głosowym. Najnowszy router marki D-Link korzysta z niewielkiej i funkcjonalnej obudowy. Użytkownik może go położyć, postawić lub powiesić na ścianie. Został wyposażony w antenę nadawczo odbiorczą, cztery porty LAN 100 Mb/s, jeden port WAN, a także przyciski reset i WPS.

Z pewnością nie jest to sprzęt do data center, ale… Do serwerowni małego lub domowego biura może się przydać, wszak ¨centrum danych¨ to pojęcie bardzo względne. Tutaj widok na tylny panel urządzenia

Gwarancja na router DIR-600 wynosi 2 lata. Dodatkowe dane dotyczące szybkiego routera D-Link DIR-600 zamieszczono na stronach Komputronik.pl.