Energooszczędny zasilacz awaryjny Superline 1/1 o wysokiej sprawności energetycznej trafił do oferty EVER – największego polskiego producenta zaawansowanych systemów zasilania awaryjnego. Produkt, jeszcze przed premierą rynkową, został nagrodzony za innowacyjność Złotym Medalem Międzynardowych Targów Poznańskich podczas wystawy Expopower 2009.

Zasilacz awaryjny EVER Superline 1/1 został zaprojektowany z myślą o użytkownikach, którzy szukają optymalnych sposobów na obniżenie kosztów energii elektrycznej. Urządzenie dysponuje sprawnością energetyczną na poziomie 98%. Oznacza to, że zaledwie 2% pobieranej przez UPS energii elektrycznej ulega bezpowrotnej utracie. To dużo lepszy wynik od uzyskiwanego przez typowe zasilacze, których sprawność waha się od 85 do 90%.

– Roczne oszczędności wynikające z zamiany zasilacza o sprawności energetycznej na poziomie 85% na nowoczesny UPS EVER Superline 1/1, mogą sięgnąć nawet kilku tysięcy złotych – mówi Mariusz Piątkiewicz, członek zarządu oraz dyrektor ds. handlu i marketingu EVER – Dodatkową zaletą nowego zasilacza awaryjnego w naszej ofercie jest zmniejszone wydzielanie ciepła w stosunku do tradyjnych UPS-ów.

Ciepło powstaje w wyniku utraty energii pobieranej przez zasilacz. Dzięki wysokiej sprawności energetycznej proces ten, w przypadku najnowszego UPS-a marki EVER, ma miejsce w niewielkiej tylko skali. W efekcie zmniejsza się obciążenie urządzeń klimatyzacyjnych, które odprowadzają nadmiarowe ciepło z serwerowni i innych pomieszczeń, w których pracują zasilacze awaryjne.


Tak prezentuje się zasilacz UPS Ever z serii Superline, kiedy spojrzeć na niego od frontu…

Zaawansowany algorytm cyklicznego ładowania akumulatorów znacznie wydłuża żywotność baterii. W razie potrzeby do zasilacza awaryjnego EVER Superline 1/1 można podłączyć dodatkowe moduły bateryjne. W ten sposób użytkownik może zwiększać moc w przedziale od 6 kVA do 12 kVA. System modułowy jest znacznie tańszy niż kupowanie kolejnych zasilaczy awaryjnych wraz ze wzrostem zaporzebowania na ochronę sprzętu IT.

Zasilacz awaryjny EVER Superline 1/1 to urządzenie klasy on-line. Dedykowane jest do współpracy ze szczególnie wrażliwymi urządzeniami zasilanymi z jednofazowej sieci energetycznej ~230 V. Zasilacz może pracować z napięciem wejściowym w granicach ~ 70 – 280 V. Charakteryzuje się bardzo dużym prądem zwarcia, nawet do 10 In. Dzięki temu użytkownicy mogą liczyć na: wysoką selektywność zabezpieczeń na liniach dystrybucji zasilania, długi czas podtrzymania oraz krótki czas regeneracji zasilacza po wyczerpaniu baterii. Panel LCD pozwala na wygodną obserwację i obsługę parametrów pracy zasilacza.

Produkt objęty jest 24-miesięczną gwarancją producenta.

Więcej informacji:
http://www.ever.eu/