Rosyjski dostawca usług telekomunikacyjnych – MegaFon – w dniu 8 października 2010 zorganizował wielką imprezę, aby uczcić “wodowanie” swojego nowego data center zlokalizowanego w miejscowości Samara. Ośrodek, o wartości 30 milionów dolarów, ma rozmiar ok. 7000 metrów kwadratowych. Warto przyjrzeć się, jak wyglądała ceremonia otwarcia i co reprezentuje sobą przywołane data center.

Ciekawostką jest, że na potrzeby hucznego otwarcia firma MegaFon zdecydowała się wykorzystać jedną ze ścian budynku jako ogromny wyświetlacz multimedialny. Projekcją zajęła się francuska firma Easyweb, która specjalizuje się w realizacji tego typu „performance’ów”. Dzięki temu powstało bardzo ciekawe, unikalne, artystyczne widowisko w klimacie 3D – jak na Francuzów przystało.


Pokaz z perspektywy gości ceremonii otwarcia

Firmie Megafon warto pogratulować nie tylko nowego ośrodka, ale także pomysłowości, jeżeli chodzi o oprawę towarzyszącą jego uruchomieniu.
Zapraszamy do zapoznania się z poniższym materiałem – na szczęście jest on w języku rosyjskim, więc ze zrozumieniem, tym razem, nie powinno być problemu 😉


Nie tylko ceremonia otwarcia robi wrażenie – ośrodek też jest godny pozazdroszczenia

Więcej informacji:
http://english.corp.megafon.ru/news/20101010-2325.html
http://www.youtube.com/user/MegaFonTV#p/u/30/2v3616F9SJE