Ostatni atak, który użył chiński , zagroził ponad 1000 komputerom należących do kilkudziesięciu organizacji Korei Południowej.

Głównym narzędziem wykorzystanym podczas ataku był malware potocznie nazywa . Był on już wecześniej używany przez kilka Chińsko-języcznych grup, które w ciągu ostatnich czterech lat, atakowały różne organizacje i państwa z całego  świata.

PinkStats jest tak zaprojektowany, aby pobrać i zainstalować dodatkowe szkodliwe komponenty, zainfekować komputer, a następnie zgłosić udaną instalacji do serwera kontroli.

W atakach na Koree Południową, zainstalowany malware o nazwie „zxarps”, który działa jak robak w sieci lokalnej.

Drugi składnik instalowany PinkStats to narzędzie wykorzystywane do uruchomienia szkodliwego oprogramowania ( ).

Dane uzyskane przez Seculert mówią że, PinkStats zainfekował ponad 1000 komputerów w Korei Południowej. Wiele z tych maszyn należy do uniwersytetów i innych instytucji edukacyjnych.

Wcześniej w tym roku, napastnicy użyli złośliwego oprogramowania do sparaliżowania sieci komputerowych kilku południowokoreańskich banków i nadawców telewizyjnych. Wielu z Korei Południowej za atak hakerów obwinia Koree Północną, jednak badacze bezpieczeństwa uważają że kod szkodliwego oprogramowania jest wyraźnie chiński.

Źródło: http://www.networkworld.com/news/2013/062613-chinese-malware-attack-affected-dozens-271292.html?hpg1=bn