Czas na trochę informacji ze świata. Narodowy przewoźnik Nigerii, Globacom, otworzył centrum danych w Lagos, stolicy państwa. Centrum powstało w celu zapewnienia kolokacji, odzyskiwania danych po awarii i oferowania dedykowanych usług hostingowych.

Cesar Camara, Globacom’s Corporate Chief Information Officer, mówi że ze względu na brak pewności dostaw energii do większość serwerów i stron internetowych dla dużych organizacji, są one przechowywane w zagranicznych centrach danych.

Camara powiedział:

„Dlatego Globacom che stać się jednym z najlepszych graczy na całym rynku Managed Services Industry Nigerii i Afryki Zachodniej. Robimy to poprzez wykorzystanie naszej istniejącej infrastruktury telekomunikacyjnej, niezawodnej sieci zasilającej, doświadczonej siły roboczej i doświadczenia w budowaniu state-of-the-art technologii dla naszych istniejących usług telefonii głosowej i transmisji danych, ”

„To sprawia, że nasze centra danych o wysokiej wydajności bedą poszukiwane przez wszystkie przedsiębiorstwa w różnych branżach, w tym małych i średnich przedsiębiorstw, instytucji finansowych, ropy i gazu, placówek pedagogicznych oraz szpitali”.

 

Źródło: http://www.datacenterdynamics.com/focus/archive/2013/06/mega-data-centers-open-nigeria