W celu zaspokojenia rosnących potrzeb dotyczących obiektów o znaczeniu krytycznym, firma GE wprowadziła nową serię produktów : TLE. Urządzenia te wykorzystują innowacyjną technologię opracowaną przez GE, dzięki której charakteryzują się najlepszą w swojej klasie sprawnością energetyczną, o wartościach odpowiednio: do 96,5% w trybie VFI (ang. Voltage Frequency Independent) oraz do 99% w trybie eBoost (znanym również jako multimode technology).

Wysoka sprawność energetyczna platformy TLE pomaga obniżyć koszty operacyjne zasilanego obiektu, jak również pozwala zmniejszyć wartość współczynnika efektywności wykorzystania mocy (ang. Power Usage Effectiveness, PUE), co ma bezpośrednie przełożenie na całkowitą wydajność energetyczną systemu w czasie eksploatacji.  Seria GE TLE wychodzi naprzeciw potrzebom w dziedzinie zasilania gwarantowanego takich lokalizacji, jak centra przetwarzania danych, placówki służby zdrowia oraz instytucje finansowe. Jej mocnymi stronami są nie tylko wysoka sprawność energetyczna, ale także niewielkie rozmiary urządzeń. Fakty te czynią z serii GE TLE idealny wybór zarówno dla nowoczesnego budownictwa, jak również dla poddawanych modernizacji i rozbudowujących się obiektów, w których optymalizacja wykorzystania przestrzeni stanowi priorytet.

SJ, jako autoryzowany dystrybutor systemów zasilania gwarantowanego firmy General Electric, pragnie zaprezentować i polecić najnowsze zasilacze UPS z serii TLE . W ofercie SJ można odnaleźć produkty o mocy od 160 kW do 400 kW. Warto podkreślić, że główną zaletą urządzeń z serii TLE – także ze względu na wyżej wymienione cechy – jest niski całkowity koszt posiadania (ang. Total Cost of Ownership, TCO).

Dlaczego TCO jest tak ważne?

Oszacowanie całkowitego kosztu posiadania (TCO) infrastruktury fizycznej w centrach danych, serwerowniach oraz dowolnych obiektach o znaczeniu krytycznym jest kluczowe podczas analizy zwrotu z inwestycji, a także stanowi fundament większości procesów decyzyjnych. Ponadto, ustalenie głównych czynników kosztotwórczych wpływających na TCO pozwala określić obszary, w których możliwe jest zwiększenie stopnia kontroli wydatków. Wielu użytkowników – np. ośrodków przetwarzania danych lub serwerowni – nie zdaje sobie sprawy z faktu, że całkowity koszt posiadania infrastruktury fizycznej może być porównywalny lub nawet większy, niż całkowity koszt posiadania obsługiwanego przez tę infrastrukturę sprzętu teleinformatycznego. Dlatego świadomość znaczenia TCO infrastruktury fizycznej w pełnym obrazie kosztów danej instytucji jest bardzo istotne nie tylko w wymiarze ekonomicznym, ale stanowi dowód dojrzałości organizacyjnej.

Podsumowując, całkowity koszt posiadania (TCO) jest to suma wszystkich kosztów rozwiązania informatycznego, począwszy od jego zakupu, poprzez użytkowanie (utrzymanie), aż do likwidacji. W skład TCO wchodzą koszty zakupu sprzętu i licencji, wydatki poniesione na szkolenia, wdrożenie, administrację, usuwanie awarii, likwidację i utylizację.

 

Charakterystyka serii GE TLE

Pośród najważniejszych cech nowej serii zasilaczy UPS – GE TLE – należy wyróżnić: najwyższą sprawność, najwyższą wydajność oraz łatwość instalacji i serwisowania.

Najwyższa sprawność

W trybie VFI sprawność energetyczna serii TLE osiąga wartość 96,5%. Wysokie wyniki otrzymywane są przy pełnym jak i częściowym obciążeniu, co przekłada się na realne oszczędności podczas eksploatacji.

Z kolei przy wykorzystaniu funkcji eBoost sprawność systemu UPS może osiągnąć wartość nawet 99%. Tak wysoki wynik zapewnia przejście z układu podwójnej konwersji on-line (ang. On-Line Double Conversion) zasilacza UPS do tzw. trybu multimode. Dzięki temu, zapewniona jest najwyższa wydajność przy jedoczesnym zachowaniu pełnej kontroli nad napięciem i częstotliwością. Stosowanie funkcji eBoost jest możliwe także podczas pracy równoległej systemu składającego się z maksimum 6 jednostek UPS.

Najwyższa wydajność

Seria TLE posiada najlepsze parametry wejściowe w swojej klasie – współczynnik mocy (ang. Power Factor, PF) na wejściu zasilacza UPS wynosi 0.99. Ponadto, wszystkie urządzenia UPS tego typu charakteryzują się identycznym zachowaniem bez względu na rodzaj zasilanych odbiorów. Dzięki temu, zawartość harmonicznych w sieci przy pełnym jak i częściowym obciążeniu jest znikoma.

Dodatkową zaletą serii TLE jest programowalny układ startowy (tzw. softstart). Zaletami tego rozwiązania są: oszczędności przy doborze sprzętu współpracującego (np. agregatów prądotwórczych, kabli, zabezpieczeń) oraz fakt, że do sieci nie są wprowadzane zakłócenia, a stosowanie dodatkowych filtrów nie jest w tym przypadku koniecznością.

Łatwa instalacja i serwis

Seria TLE posiada kompaktową obudowę, dzięki której możliwe jest optymalne wykorzystanie przestrzeni w obiekcie (przykładowe wymiary zasilaczy UPS o mocach 160-200 kVA: 820x865x1905 mm; 320-400 kVA: 1420x865x1905 mm). Wygodny dostęp serwisowy od frontu zasilaczy UPS pozwala łatwe wykonywanie czynności eksploatacyjnych, takich jak np.: wymiana wentylatorów, kondensatorów, czyszczenie urządzenia itp.

GE TLE oferuje także zaawansowany interfejs użytkownika, pozwalający na wygodną obsługę operatorską, a także tzw. interfejs klienta, który umożliwia łatwą integrację z systemami budynkowymi.

Jak wybierać zasilacz UPS?

Podczas wyboru zasilaczy UPS, ale także dowolnego innego wyposażenia infrastrukturalnego, dla obiektu o krytycznym znaczeniu (np. ośrodka przetwarzania danych), należy brać pod uwagę nie tylko jednorazowy koszt inwestycji, jakim jest cena oferowanego sprzętu, ale również późniejsze koszty eksploatacyjne (utrzymaniowe). Z tego względu, głównym czynnikiem decydującym o podjęciu przez nas decyzji o zakupie powinien być całkowity koszt posiadania (TCO – patrz ramka: „Dlaczego TCO jest tak ważne?”) – czyli koszt rozłożony w czasie od zakupu, przez utrzymanie, aż do likwidacji i utylizacji.

Dziś, kiedy efektywność kosztowa instytucji i przedsiębiorstw ma szczególne znaczenie, krótkoterminowe oszczędności wynikające wyłącznie z korzystnej, wynegocjowanej ceny pozyskania danego zasobu nie mogą być traktowane w kategoriach sukcesu. Prawdziwą wartość przedstawiają wyłącznie świadome wybory oparte na analizie całkowitego kosztu posiadania – w szczególności w przypadku tak kosztownego obszaru, jak infrastruktura fizyczna obiektów o krytycznym znaczeniu. Aby pamiętać o znaczeniu TCO w procesie decyzyjnym odnośnie zakupów, warto dodać, że bardzo często cena urządzeń przedstawiona w ofercie – dotyczy to także zasilaczy UPS – okazuje się najmniejszym kosztem poniesionym w czasie eksploatacji.

Propozycja firmy ROMI SJ

Jako autoryzowany dystrybutor systemów zasilania gwarantowanego firmy General Electric, ROMI SJ oferuje produkty najwyższej klasy i jest w stanie odpowiedzieć na szczegółowe pytania odnośnie przedstawionej powyżej serii zasilaczy UPS – GE TLE. Zaprezentowane zasilacze UPS stanowią idealne rozwiązanie w obiektach o znaczeniu krytycznym i charakteryzują się bardzo atrakcyjnym TCO. Sprawia to, że oferta firmy ROMI SJ gwarantuje nie krótkoterminową oszczędność przy zakupie urządzeń, ale prawdziwy, długoterminowy sukces, będąc idealną odpowiedzią na wyzwania stawiane przez obecne uwarunkowania ekonomiczne.

ROMI SJ buduje partnerskie relacje z klientami i pomaga dokonać właściwego wyboru, mając na uwadze opłacalność biznesu. Podstawowym założeniem działalności firmy jest dostarczanie produktów i usług, dzięki którym praca w branży IT ma być przyjemnością, a kontrola całkowitych wydatków ma stać się codziennością.

Jeżeli mają Państwo pytania odnośnie zaprezentowanej serii zasilaczy UPS – GE TLE – zapraszamy do kontaktu.

O ROMI SJ

Firma ROMI M. Olszewski R. Drabik Spółka Jawna to nowoczesna i dynamicznie rozwijająca się firma z całkowicie polskim kapitałem. Profesjonalizm usług, praktyczność tworzonych rozwiązań i nacisk na efekty pracy pozwalają firmie plasować się w ścisłej czołówce firm elektrotechnicznych.

Od 2006 roku ROMI SJ jest autoryzowanym dystrybutorem systemów zasilania gwarantowanego firmy General Electric. Jednocześnie, firma ROMI SJ występuje na polskim rynku jako partner GE w zakresie klimatyzacji oraz osprzętu elektrotechnicznego.

ROMI SJ to nie tylko sprzęt, lecz przede wszystkim projekt, instalacja i uruchomienie sprzedawanych systemów UPS, agregatów, w tym skomplikowanych układów równoległych redundancyjnych dużej mocy (do kilkuset kVA).

Co najważniejsze – w ROMI SJ sprzedaż to dopiero początek partnerskich relacji z Klientami.