rozszerza swoją działalność i otwiera nowy obiekt w Ameryce Południowej, a dokładniej mówiąc w Limie w . Powstały obiekt został zaprojektowany w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania kraju na usługi typu cloud oraz big data.

Obiekt obejmuje 500 m kw. i będzie korzystać z podwójnej podstacji elektrycznej, redundantnego systemu UPS, agregatu prądotwórczego i elektrycznego, klimatyzacji oraz automatycznego systemu transferu.

Został on zbudowany przy użyciu technologii ekologicznych zmniejszających wytwarzanie ciepła i maksymalizujących użycie mocy komputerów.

Dyrektor IBM w Peru, , powiedział że to nowe centrum danych jest jednym z najbardziej efektywnych w Peru ze względu na skalowalność, elastyczność i efektywność zużycia energii.

„Nasze doświadczenia w zakresie centrów danych oferują prywatnym i publicznym instytucjom w Peru na nowy sposobów wprowadzania innowacji,oraz pozwala budować mądrzejsze systemy i zyskiwać przewagę konkurencyjną, która przyczynia się do wzrostu gospodarczego i zrównoważonego rozwoju,” powiedział Fernandez.

IBM działa w Peru od 81 lat i zainwestowało 38 milionów $ w tym kraju, przez ostatnie dziesięć lat.

W Ameryce Południowej IBM posiada dziewięć centrów obsługi, a na całym świecie 400 centrów danych

Źródło: http://www.datacenterdynamics.com/focus/archive/2013/08/ibm-opens-peru-data-center