Apple być może planuje umieścić swoje następne centrum danych w Holandii, zgodnie z raportem iPhoneClub.nl, holenderskiego dostawcy technologicznych nowości.

Mówi się że nowy obiekt zostanie wybudowany w Eemshaven, kluczowym obszarze gospodarczym w Holandii, który jest domem dla wielu elektrowni ( węglowych i gazowych) oraz farm wiatrowych 15MW, co jest idealnym rozwiązaniem dla Apple, który dąży do tego, aby korzystać tylko i wyłącznie z odnawialnych źródeł energii.

Projekt został nazwany Saturn i jeśli dojdzie on do skutku i realizacji, spowoduje że ten obszar na mapie będzie kolejnym idealnym miejscem na centrum danych

Google również działa w tym rejonie na 10.000 stopach kwadratowych, co więcej mówi się, że Microsoft również planuje budowę centrum przetwarzania danych za $ 2,7 mld US, które znajdzie się na terenie 40-hektarów.

Apple jest bardzo skryte i nie udostępnia informacji na temat budowy nowych centrów danych, ale ujawnia informacje na temat wykorzystania energii w jego centrach danych.

W marcu 2013 roku, Apple stwierdził, że osiągnął 100% energii ze źródeł odnawialnych we wszystkich swoich centrach danych poprzez generowanie jej na miejscu oraz innych umów zakupu.

Źródło: http://www.datacenterdynamics.com/focus/archive/2014/01/apple-building-netherlands