Ramię venture capital Intel zainwestowało w trzech Chińskich dostawców chmury, aby skorzystać z tego dynamicznie rozwijającego się rynku.

Intel Capital powiedział we wtorek, że inwestuje nieujawnioną kwotę w Shanghai Yeapoo Information Technology, Tianjin Zhongke BlueWhale Information Technology and Wuxi China Cloud Technoogy Service.

Producent mikroprocesorów inwestuje w jego biznes serwerowy w Chinach, ponieważ była świadkiem dwucyfrowego wzrostu w ciągu ostatnich pięciu lat w kraju. Usługi cloud computingu pomogły napędzić popyt w kierunku usług budowlanych związanych z całym Internem i urządzeniami mobilnymi.

„Wiek Cloud computingu nadszedł”

, powiedział Xu Shengyuan, dyrektor generalny Intel Capital w Chinach.

„Wszyscy wiemy, że cloud computing główną szansą”

, dodał.

Yeapoo, jedna z firm w którą Intel zainwestował, pomaga budować strony chińskich firm specjalnie dla urządzeń mobilnych. Ponadto Yeapoo oferuje firmom możliwość sprzedawania swoich usług przez internet i analizować przychodzące dane klientów.

BlueWhale dostarcza produkty sieciowej pamięci masowej, podczas gdy Wuxi China Cloud jest głównym dostawcą infrastruktury cloud działających serwerów w centrach danych w całym kraju.

Poza cloud computingiem, Intel Capital koncentruje się również na inwestowaniu w Chiński przemysł podręczny. Wszelkie inwestycje, jednak będą nastawione bardziej w stronę twórców komponentów, takich jak te, które specjalizują się w tworzeniu czujników, powiedział Xu.

Źródło: http://www.networkworld.com/news/2014/021814-intel-invests-in-chinese-cloud-278826.html