Pierwszy człowiek na Marsie może stanąć już w 2022 roku. Firma Google nie może ominąć takiej okazji, i chce aby ich ludzie relacjonowali całą misję oraz na miejscu zbudowali pierwszy pozaziemski obiekt centrum danych. Cały problem w tym, że bardzo możliwe, iż jego pracownicy nigdy nie wróci na Ziemię. Pierwsi ludzie na Marsie będą bohaterami, dlatego Google uważa to za doskonałą reklamę.

Jednak Ci, którzy będą sprawdzać, czy kolonizacja Czerwonej Planety jest możliwa prawdopodobnie odbędą podróż w jedną stronę, by po zrelacjonowaniu i zamieszkaniu jej po prostu umrzeć. Aktualnie firma Google typuje swoich ludzi, którzy sprostają wymaganiom oraz zapewnią ostateczny międzygalaktyczny sukces.

Mimo że sami twórcy projektu pierwszej załogowej misji na Marsa wierzą, że ich astronauci bezpiecznie wrócą z Czerwonej Planety, wielce prawdopodobne jest jednak, że wszyscy zginą. Zagrożeń jest wiele, między innymi na skutek napromieniowania lub po prostu z głodu, bo pożywienie zabrane z Ziemi wreszcie się wyczerpie, a produkcja nowego okaże się na Marsie jednak niemożliwa. Choć misja ta być może będzie wyrokiem śmierci, do udziału w projekcie Mars One, którego twórcy chcą już za dziewięć lat wysłać człowieka na Marsa, zgłosiło się ponad 100 tys. śmiałków. Firma Google już w fazie projektowania i planowania misji zapewniła swoim pracownikom 20 miejsc, dzięki bliskiej współpracy i zapewnieniu NASA odpowiedniego sprzętu oraz środowiska informatycznego.

Podczas procesu rekrutacji będą sprawdzane i brane pod uwagę predyspozycje psychofizyczne, które pozwolą na przetrwanie, prawdopodobnie w ekstremalnych warunkach. Trzeba oczywiście spełniać wymagania formalne, takie jak odpowiedni wiek, status społeczny oraz szereg innych aspektów. Ostatecznie wybrani rekruci przejdą 8 letnie szkolenie, które będzie obejmowało między innymi naukę, jak hodować warzywa i owoce w trudnych kosmicznych warunkach i w jaki sposób zabezpieczyć się przed ewentualnymi zagrożeniami na Czerwonej Planecie. Wylecieć w ryzykowną podróż mają we wrześniu roku 2022, a stopę na Marsie postawić już w kwietniu rok później. Następnie w przeciągu 5 lat, ma powstać pierwszy obiekt centrum danych na Marsie, który ma nosić nazwę InterGoogle’ actic I.

źródło: www. google.com/#news/_InterGoogle’ actic I+/