Urządzenia cyfrowe Corp Arnouse (ADDC) jest oferowane dla „skrajnych” centrum danych w wytrzymałej walizce wielkości pojemnika. Sprzęt ten został pierwotnie zaprojektowany do stosowania w strefach wojennych lub kryzysowych przez armię amerykańską.

Mobyl Data Center , zaprojektowany w odpowiedzi na wniosek US Department of Defense, wykorzystuje serwery wielkości karty kredytowej, aby dostarczyć chmurę w oparciu o VMware do oddziałów rozmieszczonych w miejscach, gdzie istnieje ograniczony dostęp do podstawowych stron.

Wrogie środowisko 

Całkowicie samowystarczalne, urządzenie może być zasilane z baterii i wspierać zarówno łączność przewodową i bezprzewodową. Mieści do 88 rdzeni procesorów Intel E3845 z wykorzystaniem Xeon wspierających maksymalnie 176 GB pamięci RAM i 2,8 TB pamięci masowej SSD może być skonfigurowany z miejsca na opcjonalnym 12 TB pojemności HDD. W pełni skonfigurowane urządzenie może pracować przez 8 godzin z maksymalną wydajnością, a nawet tydzień z minimalnym wykorzystaniu na jednym zestawie baterii hot swap.

Własne karty serwera MobylDigital / Biodigital są wojskowej klasy urządzeniami utwardzone i wbudowane w żywice epoksydową a ich wytrzymałość jest oceniona na uderzenia aż do 300G, o zakresie pracy od -40ºC do 110ºC.

Produkt zostanie wydany do zastosowań komercyjnych na początku czwartego kwartału 2015 roku.

źródło: http://www.datacenterdynamics.com/it-networks/mobyl-packs-edge-data-center-into-a-suitcase/94553.article